Strona główna Porady i artykuły O firmie Kontakt
zdjecie-tlo

Opony samochodowe

Gwarantujemy fachową pomoc w wyborze opon do samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, maszyn rolniczych, przemysłowych, oraz pojazdów terenowych. Dzięki współpracy ze wszystkimi znanymi producentami ogumienia, w tym między innymi Bridgestone, Continental, Dębica, Firestone, Goodyear, Hankook, Michelin, Pirelli, Uniroyal, jesteśmy w stanie spełnić wszelkie Państwa wymagania dotyczące opon.

Ogumienie ma decydujący wpływ na zachowanie się pojazdu w ruchu. Na jakość oraz cenę opony wpływa bardzo wiele złożonych parametrów. Wraz z rozwojem branży motoryzacyjnej znacznie wzrosły stawiane wymagania wobec tego produktu. Bezpieczeństwo jazdy, trwałość, długie przebiegi, komfort, opór toczenia oraz oddziaływanie na środowisko. Są to główne czynniki które decydują o jakości oraz użyteczności opon. Na cenę opon poza zastosowaną technologią znaczny wpływ ma również popularność danego rozmiaru. Opony produkowane w rozmiarach na znacznie mniejszą skalę są droższe.

Segmentacja opon

W związku z dużym zróżnicowaniem jakości oraz ceny podzielono ogumienie pomiędzy trzy segmenty. Na rynku wyróżnić można opony klasy premium, średniej oraz ekonomicznej.

Do klasy premium należą wszystkie najbardziej znane produkty na świecie. To do ich produkcji stosuje się zawsze najnowszą i najbardziej zaawansowaną technologię. Wyróżnia je wysoka cena oraz najwyższe osiągi z uwzględnieniem przedstawionych wcześniej czynników wpływających na jakość opony.

Opony klasy średniej wyróżnia korzystny stosunek ceny do jakości. Często można odnaleźć w tym segmencie tańsze produkty dorównujące parametrami oponom klasy premium. Zastosowana w produkcji tych opon technologia jest zazwyczaj starszą technologią stosowaną dla opon klasy wyższej.

Opony klasy ekonomicznej przeznaczone są dla kierowców preferujących spokojniejszy styl jazdy oraz wykonującym niewielkie przebiegi. Są to najtańsze produkty. Można w tej klasie znaleźć bardzo wiele opon gdzie dominują azjatyccy producenci. Różnica w jakości wykonania opon w tym segmencie jest największa. W związku z powyższym nie powinno się uogólniać tych produktów. W sprzedaży dostępnych jest wiele opon klasy ekonomicznej, których parametry są niewiele niższe od opon klasy średniej. Są to zazwyczaj opony oferowane przez producentów opon klasy premium.

Opony klasy premium

Opony klasy średniej

Opony klasy ekonomicznej

Podobnie jak w branży motoryzacyjnej rynek opon skoncentrowany jest wokół niewielkiej liczby producentów. Każdy większy koncern oponiarski stara się mieć w ofercie opony z każdego segmentu. W poniższej tabeli przedstawiono powiązania większości marek ze światowymi producentami ogumienia.

Producent / Klasa Premium Średnia Ekonomiczna
Bridgestone Bridgestone Firestone Dayton
Continental Continental Uniroyal Barum
Goodyear Goodyear, Dunlop Fulda Dębica, Sava
Michelin Michelin Kleber, BFGoodrich Tigar, Kormoran
Pirelli Pirelli - Ceat
Hankook - Hankook Laufenn


Strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszego serwisu, zgodnie z preferencjami przeglądarki, wyrażasz zgodę na używanie COOKIES.

Masz pytania odnośnie naszej oferty lub produktów? Skontaktuj się z nami od pn-pt: 9:00 - 17:00, sob: 9:00 - 13:00 lub wyślij wiadomość.

Infolinia:
Serwis Pucice: +48 91 461 66 01
Serwis 26 Kwietnia: +48 91 487 59 09
Serwis Piwna 12: +48 91 460 80 52

E-mail: serwis@stodola.eu

© Copyright 2024 by "STODOŁA" SOŁYSZKO I SYN, SPÓŁKA JAWNA. Wszelkie prawa zastrzeżone.