Promocje

175/70R13 82T
DĘBICA PASSIO 2
 
... brutto

 
 
175/65R14 82T
FULDA ECOCONTROL
 
...brutto

 

195/65R15 91H
APOLLO ALNAC 4G 
...brutto

 

205/55R16 91V 
PIRELLI P7 
... brutto

 
  
205/55R16 91H
APOLLO ALNAC 4G 
... brutto


205/60R16 92H
DĘBICA PRESTO HP 
... brutto

 

195/65R15 91H
DUNLOP BLURESPONSE 
...brutto

 
 
 

 

 
 
 

 

 

konfigurator fleg aluminiowych

konfigurator opon

Zapisz

Porady

O jakiej porze roku dokonać wymiany opon?

Zgodnie z zaleceniami producentów należy wymienić opony w zależności od warunków atmosferycznych. Zmianę opon na letnie najlepiej dokonać gdy temperatura wzrasta +7° C, a w nocy nie spada poniżej zera. Opony zimowe znacznie różnią się od opon letnich swoją budową. Posiadają mocniej ponacinany bieżnik, dzięki czemu zwiększają przyczepność do podłoża oraz skutecznie odprowadzają wodę. Najlepiej sprawdzają się gdy średnia temperatura wynosi poniżej 7 oC.

 

Jak można zwiększyć żywotność opony?

Jakość opon w znacznym stopniu decyduje o bezpieczeństwie i ilości spalanego paliwa. Warto więc zadbać o właściwy sposób ich eksploatacji. Zalecamy pompowanie kół azotem, co powoduje większe prawdopodobieństwo utrzymania stałego ciśnienia w oponie bez względu na warunki atmosferyczne oraz drogowe. Bardzo ważną rolę ogrywa częste sprawdzanie ciśnienia w oponie oraz unikanie gwałtownych przyspieszeń i nagłego hamowania. Duży wpływ na wydłużenie żywotności opon mają warunki panujące w pomieszczeniu w którym są  przechowywane. Powinno to być miejsce  nie nasłonecznione, suche i chłodne (max do 20 oC).

 

Jak często należy mierzyć ciśnienie powietrza w oponach?

Niewłaściwe ciśnienie w oponach powoduje nadmierne zużywanie się bieżnika i paliwa. Zbyt mocno napompowane opony ulegają częstym poślizgom, natomiast opony ze zbyt niskim ciśnieniem znacznie wydłużają drogę hamowania. Zaleca się sprawdzanie ciśnienia co najmniej raz na miesiąc, zwłaszcza jeśli wybieramy się w dłuższą podróż. Każdorazowo ciśnienie powinno uwzględniać również  obciążenie pojazdu.

 

Po jakim czasie należy wymienić opony?

Okres wymiany opon zależy od stopnia jej zużycia. Dynamiczna jazda, niska temperatura, wilgoć, znacznie przyspieszają jej żywotność. Eksperci zalecają wymianę opon letnich na nowe, kiedy wysokość bieżnika spada poniżej 3 mm, a w przypadku opon zimowych, przy wysokości 4 mm. Choć zgodnie z kodeksem drogowym minimalna wymagana wysokość bieżnika to 1,6 mm, to nie warto narażać swojego zdrowia i życia, lecz pomyśleć o wymianie opon na nowe znacznie wcześniej.

 

Na co należy zwracać uwagę przy zakupie akumulatora?

Podstawowe parametry akumulatorów to wartość napięcia, prąd rozruchu, pojemność oraz szerokość, długość i wysokość. Równie ważną cechą jest umiejscowienie biegunów,  ponieważ pewne modele samochodów mogą mieć biegun dodatni z lewej strony, a inne jest po prawej, w zależności od rozmieszczenia przewodów. Rada? Przy wyborze najlepiej zaufać doświadczonym sprzedawcom, którzy wskażą zalecany model akumulatora dla danej marki samochodu.

STODOŁA Szczecin Pucice - opony - alufelgi - akumulatory - klimatyzacja:
Pucice ul.Szeroka 4, tel.91 461 66 01 - Szczecin ul. Piwna 12, tel. 91 460 80 52 - Szczecin ul. 26 Kwietnia 81, tel. 91 487 59 09